Faaliyet Alanlarımız
Proje ve Danışmanlık
Yangın Hidrant Sistemi
Pasif Sistemler
FM 200 - CO2 Gazlı Söndürme Sistemleri
Yangından Korunma Ekipmanları
Yangın Dolap Sistemi
Yangın Pompaları
Yangın Algılama Sistemleri
Araç Yangın Söndürme ve Alarm Sistemleri
Davlumbaz Söndürme Sistemleri
 
Bizden Haberler
Kampanya ve duyurular için>>
 
Talep Formu
Hizmet talepleriniz için>>
 

Pasif Sistemler

Mekanik Duman Tahliye Sistemi ;
Günümüzde bina yangınlarında ölümlerin çoğu çökme ve yanma sonucu değil, yayılan gazlardan olmaktadır. Oran yaklaşık %90’dır. Bu olay, bina içinde ki bireylerin tahliye olurken zehirli gazlara maruz kalmasının önüne geçilmesini zorunlu kılar ve buda ancak etkili ve uygun duman tahliye sistemleri ile gerçekleştirilebilir.

Çatı Ventilasyon Sistemi;
Geniş hacimli fabrika, depo, alışveriş merkezi veya spor tesislerinde yangının yatayda yayılmasını önleyip düşeyde yayılmasını sağlamak ve böylece dumanın atmosfere atılması ile müdahale için gelen ekibe temiz alan yaratmak gereklidir.

Yangın Kapıları ;
Sertifikalı 30, 60, 120, 240 dk. süre ile yangına dayanıklı olan yangın kapıları, yangın zonlarının ve kompartımanların birbiri ile geçişlerini sağlamaktadır. Kayar kapı, giyotin kapı, kepenk tipi ve standart açılımlı kapı ile katlanabilir tipte olmak üzere, manuel, otomatik, yangın alarm sistemine bağlı açılabilir...gibi uygulamalar sayesinde ısı, duman ve alevin yatayda yayılması önlenmektedir.

Yerli üretim kapıları yapılabildiği gibi, İngiltere, Almanya, USA veya İtalya dan ithalat sağlanmaktadır. Panik kilitler ise yangından kaçış koridorları veya merdivenlerine açılan kapılara monte edilmektedir.

Personelin kaçış güvenliği için kullanılan panik kapı kolları, acil aydınlatma ve acil yönlendirme armatürleri Türkiye de imal edilmekte ya da ithalatı yapılmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler : pasif sistemeler , elektrik, yanmaz kablo, söndürme paneli, hfc-227ea, baskın, ön tepkimeli, ıslak alarm, vana, nrs, yükselen milli, yükselmeyen milli, kelebek vana, os&y, fire trace, patlama, kaplin, yivli bağlantı, taahhüt, anahtar teslimi, fetaş, eternit flachdach, su sisi, kıvılcım algılama, alev algılama, söndürme, algılama, NFPA, UL Listeli, FM Onaylı, FM Global, standart sprinkler, ESFR, CMSA, LD, LO, Large Drop, Large Orifis, Extended Coverage, ıslak borulu sprinkler sistemi, kuru borulu sprinkler sistemi

Takip Edin
Anasayfa İletişim